Klasické, nebo elektronické knihy?

Knihy by měly patřit k našemu životu. Jistě jste i vy byli od svého útlého věku v podstatě tlačeni k tomu, abyste četli. Pokud tomu tak bylo, byli jste na tom stejně, jako já. Pokud se vám díky tomu vytvořila doslova závislost na knihách, podívejte se spolu se mnou na to, v jaké formě je des můžete číst.

Tištěné knihy jsou klasikou

Naprostý základ a standard, který tedy nejenom byl, ale který tady stále bude. A to už jenom proto, že tištěné knihy mají své kouzlo. Mnozí samozřejmě mohou namítat, že mohou mít několik negativ, kam se řadí třeba skladnost, stejně jako cena. S tím souhlasím. Na druhou stranu platí, že pokud chceme někoho obdarovat zajímavou knihou, logicky zvolíme právě její tištěnou podobu. Navíc nesmím zapomínat ani na to, že takovou knihu si můžete vzít kamkoliv a nejste závislí na ničem jiném. V případě elektronických knih a čteček budete dříve nebo později hledat zásuvku, nebo v horším případě servis.

klasické knihy nebo ebooky

Elektronické knihy jsou na vzestupu

Je tomu již několik let, co můžeme využívat výhod, které jsou spojeny právě s elektronickými knihami. Pokud je chceme číst, můžeme k tomu využít tablet nebo notebook, ale mnohem lepší možností je klasická čtečka knih. Ta má výhodu v tom, že díky své paměti se nám do ní vejde celá řada titulů, které můžeme mít vždy sebou. A ty lze počítat na stovky i tisíce. Samozřejmostí je také celkem příznivá cena elektronických knih, která bývá i o desítky procent nižší, než v prvním případě. A to jasně nahrává právě moderním technologiím a moderním možnostem.

Výběr je široký u obou dvou

Pokud se rozhodujete, co zvolit, dejte na mě. Já doporučuji kombinaci obou možností. Klasika nikdy nepomrzí a moderní technologie má zkrátka a jednoduše své výhody. Pokud bych se měl podívat také na konkrétní výběr, tak lze říci, že u nových knih je jistota, že vyjdou jak klasicky, tak i digitálně. A jak je to u těch starších? Zde nesmíme zapomínat na to, že jsou postupem času digitalizovány, což logicky znamená také jistoty spojené s tím, že i ty nejstarší tituly jsou pro čtečky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *