Znáte nejoblíbenější knihy?

Čtete? Já ano a poměrně dost a často. I já mám svůj oblíbený seznam knih. Tomu se však věnovat nechci, jelikož aktuálně se chci zaměřit na seznam těch nejoblíbenějších knih, které jsou v České republice čtené. V mnoha případech se jedná o tituly novější, ale nechybí zde ani tituly starší. Pokud hned začnu trojicí nejoblíbenějších, je na prvním místě Antoine de Saint-Exupéry a jeho Malý princ. Další dvě místa okupuje J. K. Rowling se svými knihami Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a vězeň z Azkabanu.

Jaké je další pořadí?

Zcela záměrně přeskočím čtvrté místo, jelikož se k němu ještě vrátím. A to proto, že nejprve si představíme pátou nejoblíbenější knihu, kterou napsal George Orwell a nese název 1984. Ta je považována za skutečnou klasiku. Pokud se nyní podívám na čtvrté místo, a dále na pořadí až do místa třináctého, patří daný žebříček dvěma autorům. Je to J. K. Rowling a J. R. R. Tolkien. Dominuje tedy Harry Potter, Pán prstenů, nebo Hobit. Jelikož se jedná o oblíbené knihy, je více než jasné, že jejich popularity naplno využívali a samozřejmě také hojně využívají i mnozí filmaři.

nejčtenější knihy světa

Co dále čteme?

Nyní už se podívejme na zajímavou klasiku, kterou mám poměrně rád. Mezi nejoblíbenější knihy totiž patří třeba Pýcha a předsudek, kterou napsal Jane Austen. Nechybí ale ani tuzemská díla, která reprezentuje Zdeněk Jirotka, který je podepsán pod dílem Saturnin, které bylo také zfilmováno. Za sebe mohu říci, že se kniha – jak už je očekávané, povedla více.

Při mém výčtu zajímavých knih nesmím zapomenout také na autory, jako je Stieg Larsson a jeho dílo s názvem Muži, kteří nenávidí ženy, stejně jako nesmíme opomenout ano Kmotra, kterého napsal Mario Puzo. I zde jsme se mohli setkat se zfilmováním. Mezi méně známý titul u mnohých z nás patří Egypťan Sinuhet, který napsal Mika Waltari, popřípadě My děti ze stanice Zoo, od Christiane F. Tu jsem četl jako malý a jsem nadále přesvědčený o tom, že je to právě mladší generace čtenářů, kteří na takové literatuře začínají a pokračují až na díla Radka Johna, která už jsou o něco složitější.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *